ЧЕРНІГІВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ "ІНВАСПОРТ"
м.Чернігів, вул.Шевченка,61, індекс 14035. ПН-ПТ з 8.00 до 17.00.
Телефони: +380462 613-052, +380462 613-053, e-mail: chernigovinva@ukr.net.
Керівник: ЛИТВИНЕЦЬ АНДРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ (+380504650422)

КЗ "ЧЕРНІГІВСЬКА ОБЛАСНА ДЮСШ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ"
Керівник: ПІТЕЛЬ ОЛЕКСАНДР ЮРІЙОВИЧ (+380938485536)

У Чернігові почала роботу перша станція сортування сміття

 

    У Чернігові 27 червня почала роботу перша станція сортування сміття.

   У першу годину роботи здати вторсировину прийшли понад 30 чернігівців. На відкритті був присутнім надзвичайний та повноважний посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула.

   Нагадаємо, станцію сортування створило ГО «Еко Місто» за підтримки Посольства Чеської Республіки в Україні.

“Ми з організацією «Еко Місто» співпрацюємо вдруге. Так як минулого року наш досвід був позитивним, ми з радістю погодилися підтримати їх знову. Цього разу мова про екологію, про кількість твердих побутових відходів. Такі проблеми гостро стоять в усіх країнах світу. Звичайно, масштаби таких проєктів невеликі, але в деяких містах вони в змозі покращити ситуацію. Я впевнений, що зміни починаються з маленьких кроків”, - сказав посол Чеської республіки Радек Матула.

   Станція сортування розташована у внутрішньому дворику Чернігівського обласного молодіжного центру (колишній кінотеатр «Щорса»), у приміщенні, яке раніше використовували як склад.

   За словами керівника ГО «Еко Місто» Сергія Безбородька, протягом місяця станція працюватиме у тестовому режимі - на вихідних з 11:00 до 17:00. Якщо вона користуватиметься популярністю, кількість робочих днів надалі можуть збільшити.

   Розподілити фракції до потрібних контейнерів чернігівцям допомагатимуть волонтери. Пункт прийматиме понад 20 видів вторинної сировини. Окрім звичних усім макулатури, скла та пластику тут можна буде здати такі види фракцій, як Tetra Pak та одноразовий паперовий посуд, целофан, кур'єрські пакети, плівку з бульбашками та пакети з-під молочної продукції. Ці види вторинної сировини не приймає жоден пункт міста.

   Вторсировину можна буде здати безкоштовно, далі її відправлятимуть на переробку до підприємств Чернігова та Києва. Відкриття сортувальної станції - це частина масштабнішого проєкту під назвою «Supersorters». Інша складова проєкту – освітня, каже Сергій Безбородько.

“До початку навчального року в 11 школах міста ми встановимо пункти роздільного збору відходів з трьох контейнерів: для макулатури, ПЕТ-тари та алюмінієвих бляшанок. Спочатку планувалося, що такі станції на конкурсних умовах отримають 5 навчальних закладів Чернігова. Однак через карантин деякі з запланованих заходів вирішили не проводити. На вивільнені кошти пункти сортування закуплять усім, хто подавав заявки на відбір. Це школи № 2, 3, 5, 6, 9, 16, 19, 20, 30, 31, 36”.

   Пізніше громадська організація проведе навчання “екоменторів”. Це вчителі та учні з різних шкіл міста, які після підготовки проводитимуть позакласні години в своїх навчальних закладах на тему сортування.

  

 Джерело: https://suspilne.media/43996-u-cernigovi-pocala-robotu-persa-stancia-sortuvanna-smitta-reportaz/
Категорія: Корисні статті | Додав: ekaterina_7777 (30/06/2020) W
Переглядів: 44 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0