ЧЕРНІГІВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ "ІНВАСПОРТ"
м.Чернігів, вул.Шевченка,61, індекс 14035. ПН-ПТ з 8.00 до 17.00.
Телефони: +380462 613-052, +380462 613-053, e-mail: chernigovinva@ukr.net.
Керівник: ЛИТВИНЕЦЬ АНДРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ (+380504650422)

КЗ "ЧЕРНІГІВСЬКА ОБЛАСНА ДЮСШ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ"
Керівник: ПІТЕЛЬ ОЛЕКСАНДР ЮРІЙОВИЧ (+380938485536)

5 сучасних дитячих книг, що розповідають про принципи безбар'єрності

     

    Один з ключових інструментів побудови безбар'єрного майбутнього України - це дитяча освіта. Ми зможемо уникнути великої кількості протиріч у майбутньому, якщо нове покоління буде з дитинства сприймати як норму відмінності людей, рівний підхід до всіх суспільних груп та інші принципи безбар'єрності.

    У цьому напрямі вже зроблено чимало. Поширюються інклюзивні дитячі садки та школи, в яких в одній групі займаються діти з інвалідністю та без. Звичайно, робота в таких групах вимагає певних знань і навичок від співробітників, а також продуманого підходу до формування безбар'єрного середовища в навчальних закладах, але це вже зараз дає результат.

Інші можливі напрямки - це книги та іграшки. Сьогодні ми хочемо поговорити про сучасну літературу українською, яка піднімає теми безбар'єрності та допоможе батькам сформувати у дітей коректне ставлення до різноманіття.

✅ "Ріки і дороги", Марк Лівін

Ця книга розповідає про хлопчика з синдромом Аспергера, який збігає в ліс, щоб розібратися в собі, світі, відносинах. Книга буде цікава та корисна як сім'ям, в яких є люди з розладами аутичного спектру та іншими ментальними особливостями, так і людям, які хочуть більше дізнатися про дітей з РАС і зрозуміти їхнє мислення.

До речі, на даний момент це єдина українська книга, яка потрапила в IBBY - список видатних книг для дітей з інвалідністю.

✅ Серія "Живи та вчись" видавництва "Ранок"

Це серія невеликих книг, написаних від імені дітей з різними вадами та захворюваннями, що знижують якість життя: дислексією, порушеннями слуху, синдромом дефіциту уваги та гіперактивністю, аутизмом тощо.

У кожній книзі розповідається про проблеми, в якими стикаються такі діти, їх спосіб життя, повсякденні справи і турботи. Книги розраховані на вік читачів від 6 років.

✅ "Рік у місті", Катажина Богуцька, переклад Ольга Горб

Книга-віммельбух з 12-ти великих розворотів, кожен з яких представляє собою один місяць року та розповідає, що в цей час роблять його жителі. На сторінках показано величезну кількість сцен і ситуацій, з якими стикаються мешканці міста. Вони ходять в гості, відвідують ресторани, магазини, торгові центри, лікарні, гуляють, спілкуються.

Важливо, що показане місто повністю відповідає принципам безбар'єрності: в ньому є зручні пандуси, люди з інвалідністю, люди різного віку, статі та національності вільно пересуваються вулицями. Тут проходять пікети та акції, а професії й спосіб життя не залежать від віку й статі.

Ця книга дає можливість пояснити принципи безбар'єрності та різноманіття дітям починаючи від 2-3 років.

✅ “У мого брата аутизм”, Дженніфер Мур-Маллінос

Аутизм є однією з найпоширеніших і складних для розуміння форм ментальних особливостей у дітей. Тому в суспільстві є запит на книги, які пояснюють його зрозумілими для дітей словами та виразами. У книзі "У мого брата аутизм" розповідь ведеться від імені хлопчика, який соромиться свого брата з аутизмом, але з часом знаходить сили та мудрість, щоб прийняти його таким, яким він є.

Книга розрахована на дітей 5-8 років і допоможе їм навчитися приймати особливості інших людей.

✅ «Тридцять перший меридіан», Євгенія Пірог

"Пригодницька історія, у якій юні дослідники знайдуть для себе корисну інформацію, романтики зможуть пофантазувати над відносинами головних героїв, а ті, хто ще бояться зробити перший крок назустріч мрії, побачать, що навіть інвалідний візок не є перешкодою для мандрівок та неймовірних звершень. Адже головне – зрозуміти себе у цьому світі. Світі, куди ми приходимо різними, та можемо порозумітися через спільну, природню жагу життя у пошуках сенсів власного талану." - так написано в анотації цієї книги.

Але це більше, ніж просто пригодницька або мотиваційна книга. Вона присвячена Дмитру Ружевичу, який став засновником першої приватної публічної бібліотеки та наймолодшим бібліотекарем України, незважаючи на важку форму спінальної м'язової атрофії. Він багато читав і активно листувався з однолітками з усієї України, і багато хто з них прислали йому книги. Ці книги стали основою бібліотеки. Потім до ініціативи підключилися громадські діячі, письменники та активісти. Дмитро помер у 2018 році у віці 15 років від двосторонньої пневмонії. Але його бібліотека продовжує працювати та розвиватися.

 Джерело: https://www.facebook.com/bbu.org.ua/posts/200307031727142
Категорія: Корисні статті | Додав: ekaterina_7777 (12/01/2021)
Переглядів: 25 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0