ЧЕРНІГІВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ "ІНВАСПОРТ"
м.Чернігів, вул.Шевченка,61, індекс 14035. ПН-ПТ з 8.00 до 17.00.
Телефони: +380462 613-052, +380462 613-053, e-mail: chernigovinva@ukr.net.
Керівник: ЛИТВИНЕЦЬ АНДРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ (+380504650422)

КЗ "ЧЕРНІГІВСЬКА ОБЛАСНА ДЮСШ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ"
Керівник: ПІТЕЛЬ ОЛЕКСАНДР ЮРІЙОВИЧ (+380938485536)

12:40
Громадське обговорення проєкту постанови, спрямованої на підвищення доступності професійної освіти для людей з інвалідністю!

   Міністерство освіти і науки України опублікувало проєкт постанови, спрямованої на підвищення доступності професійної освіти для людей з інвалідністю. Громадське обговорення проєкту постанови триватиме до 13 травня 2021 року! Тож можна констатувати, що реалізація положень Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, яку ініціювала Олена Зеленська, вже розпочалася.

   Проєкт постанови передбачає, що заклади фахової передвищої освіти мають створити інклюзивне освітнє середовище, орієнтоване на задоволення потреб та інтересів усіх категорій здобувачів освіти. Також документ визначає механізми організації інклюзивного навчання для осіб з особливим освітніми потребами.

   Зокрема, у проєкті йдеться про те, що у закладах освіти мають бути створені умови, за яких люди з особливими освітніми потребами зможуть обирати будь-яку спеціальність та форму навчання з урахуванням власних потреб та можливостей. Інклюзивна фахова освіта передбачатиме навчання за індивідуальною освітньою траєкторією та індивідуальними навчальними планами.

   Таким учням та студентам планується забезпечувати спеціальний навчально-реабілітаційний супровід. А у реалізації соціальних потреб допомагатиме асистент: соціальний працівник, один з батьків або уповноважена ними особа.

   Окрім того, навчальні заклади мають безоплатно забезпечувати учнів та студентів з особливими потребами інформацією у доступних форматах - з використанням технологій, що враховують станом їхнього здоров’я. Оцінювання також має відбуватися з використанням доступних форматів, у тому числі шрифту Брайля, перекладача жестової мови та інших.

  Здобувачі освіти з особливими освітніми потребами мають користуватися вільним доступом до інфраструктури навчального закладу та гуртожитку. А також можливістю долучатися до будь-яких заходів з науково-дослідної, спортивної, мистецької, громадської діяльності тощо.

   Наразі проєкт постанови винесено на громадське обговорення, яке триватиме до 13 травня. Ознайомитися з документом можна на сайті Міносвіти https://mon.gov.ua/.../mon-proponuye-dlya-gromadskogo...

   Пропозиції та зауваження приймаються на електронну адресу МОН: inclusion@mon.gov.ua.

Переглядів: 30 | Додав: ekaterina_7777 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0