12:21 Дефлімпійські медалісти Денис Бистревський та Олексій Коломієць | |
Із 1924-го року після Олімпійських та Паралімпійських ігор у світі проходять Дефлімпійські ігри – спортивні змагання найвищого рівня для людей, які не чують. Спортсмени з Чернігівщини теж брали у них участь і здобували нагороди. Дефлімпійські ігри 2017-го року для Чернігівщини були рекордними за кількістю завойованих медалей: спортсмени-плавці завоювали 7 нагород, три з яких виборов плавець Денис Бистревський, чотири - Олексій Коломієць. Їх обох тренував заслужений тренер України Дмитро Гунько. Про цих двох спортсменів піде мова далі. З нагоди 30-річчя Національного олімпійського комітету України Суспільне Чернігів готує для вас цикл матеріалів «Шлях до Олімпу: історії спортсменів Чернігівщини». Денис Бистревський загалом брав участь у трьох Дефлімпійських іграх, і у кожних піднімався на п’єдестал. Цікаво, що в дитинстві мало хто вірив у його спортивне майбутнє, адже хлопець мав зовсім не спортивну статуру. Вперше він відправився на спартакіаду для нечуючих «Повір у себе», яка проходила в Артеку. Згадує перекладачка з мови жестів Тетяна Марченко, яка його супроводжувала: «В 14 років я кажу: «Таня (мати Дениса, - ред.), я хочу, щоб Денис хоч раз побачив, що таке Артек, я щороку там буваю, а Дениско там не був. Хай хоч побуде. Він щось уміє?». Мама й сказала, що він трошки плаває. У нас були доріжки для спортивної реабілітації глухих, і він там плавав. Дивлюсь, він наче пливе. Кажу: «Давай я його заберу по плаванню». А його почала тренувати Безгін Ірина Миколаївна. Таня його віддала до цієї тренерки. Він почав плавати у 14 років. І він там пливе комплекс, щось у нього не виходить з поворотом і його знімають з дистанції, то я писала потім протест: «Так не можна! Він пливе. Подивіться, як». А він високий був і такий тучний. І він проплив і виборов там медаль. І ось нас вітають, ми йдемо, маршируємо. А він у шльопанцях «шарп-шарп». Мені кажуть: ну який він спортсмен? Ти на нього подивись. Приїжджаємо, і я кажу мамі: Таня, борись за дитину. Він пливе, тільки треба його у якесь русло». У 15-річному віці Денис Бистревський зустрівся із своїм тренером – Дмитром Гуньком. «Я побачив його 46-й розмір стопи, побачив його тіло і вирішив спробувати. Спробував. І потім через півроку я поставив собі за мету: зробити його через три роки чемпіоном світу. Це була моя особиста мета, про це ніхто не знав, навіть сам Денис – він тренувався і все. Це була колосальна робота виконана для цього, щоби змінити його характер, змінити його ходу, все – це вийшло у нас. І у 2007-му році він став дворазовим чемпіоном світу на Тайвані, у місті Тайбей. Були і чемпіонати Європи, і Дефлімпійські ігри». Тетяна Марченко згадує, що Денис часто жалівся на складнощі і неодноразово хотів покинути спорт:
У 2009-му році Денис Бистревський відправляється до Тайваню на свої перші Дефлімпійські ігри, де завойовує срібну та бронзову медалі. Через чотири роки – знову Дефлімпіада, у якій Денис виборює срібло. Але не все на шляху до цього Олімпу у Дениса було просто: емоції часто брали гору, й він неодноразово хотів покинути спорт. Згадує тренер:
Тоді на Дефлімпійських іграх у Туреччині Денис Бистревський виборов загалом три медалі. Після цих ігор 30-річний спортсмен остаточно завершує спортивну кар’єру. І це вже було обдумане разом з Дмитром Гуньком рішення. За рік після завершення кар’єри Денис Бистревським розпочинає тренерську діяльність: зараз він тренує нечуючих дітей у Києві. А зі своїм тренером Дмитром Гуньком підтримує дружні стосунки, радиться з ним вже як з колегою. У 2017-му році на Дефлімпіаді чотири з семи медалей завоював плавець Олексій Коломієць. І про нього мова далі. Олексій Коломієць народився у Чернігові. Ще з дитинства він хотів плавати. На уроках фізкультури учні займалися в басейні, і Олексію подобалось плавання. У 2011 році 14-річний Олексій виграє свої перші змагання і їде на спартакіаду для дітей з порушеннями слуху «Повір у себе». Медалі тоді не отримав, але був задоволений власним виступом, каже Олексій. Займався плаванням увесь рік. Наступні «Повір у себе» проходили в Євпаторії, де спортсмен здобув дві срібні медалі. Ще тоді Олексій не підозрював, що це були його перші кроки на шляху до Олімпу.
Так, Олексій Коломієць потрапив до «Інваспорту» і до свого тренера Дмитра Гунька. Техніка Олексія була поганою, проте хлопець був дуже старанним, каже Дмитро Гунько, маючи вже на той час багатий досвід у тренуванні спортсменів-плавців із порушенням слуху, він поставив собі за мету – зробити із Олексія Коломійця чемпіона. «Мені дуже сподобалось, коли ми почали працювати, що він надто різкий, надто емоційний, і я зрозумів, що це – спортсмен, який зможе перемагати на змаганнях. Бо є такий тип спортсменів (як я їх називаю) «тренувальні», які на тренуваннях показують гарні результати, а на змаганнях не можуть показати в силу своїх психологічних особливостей. Але Олексій – це змагальний спортсмен, а не тренувальний. Хоча він і на тренуваннях відпрацьовує якнайкраще – він чемпіон. І на змаганнях від носить добре виступає». Вже через півтора роки тренувань Олексій Коломієць відправляється на Чемпіонат України до Миколаєва, де здобуває медалі. Розповідає Дмитро Гунько.
Після цього почалася підготовка до Дефлімпійських ігор в Туреччині. Олексій Коломієць посилено готувався до них, але ніяк не міг усвідомити, що візьме участь у спортивних змаганнях найвищого рівня.
У 2019-му році у Бразилії відбувся чемпіонат світу, де Олексій Коломієць став чемпіоном. Наприкінці 2021 року будуть проводитись відбіркові змагання до Дефлімпіади. Самі ж Дефлімпійські ігри мають відбутися у травні 2022-го року. Про підготовку до них та перспективи 23-річного спортсмена Олексія Коломійця каже розказав Дмитро Гунько:
Джерело: https://suspilne.media/117146-deflimpijski-medalisti-denis-bistrevskij-ta-oleksij-kolomiec/ | |
|
Всього коментарів: 0 | |